kompani forex ne shqiperi

Shqipri, s fundmi jan kthyer n problem pr sa i prket aktivitetit t tyre brenda territorit t Republiks s Shqipris. Drejtoria e Prgjithshme e Tatimeve dhe Policia e Shtetit si institucione t inspektimit u pyetn nga Qendra pr fenomenin por nuk u prgjigjen deri n kohn kur ky artikull u publikua. Kushdo q ka rezerva monetare, valut t huaj, ose rezerva produktesh t ndjeshme ndaj lvizjeve monetare, apo kushdo q sht tregtar import/eksport, duhet t njihet me Forex online. Sipas burimeve nga dpppp, rreziku qndron n faktin se n rast se nj nga kompanit e huaja t brokerimit sht nj skem Ponzi (piramid) dhe n nj moment qytetart e BE-s prballen me humbjen e kursimeve t tyre, Shqipria do t shnohej si njoll. Eurotrade Securities, Smartcom o que significa forex em ingles hello dhe, prodata Securities jan t vetmet kompani q kan t drejtn t zhvillojn aktivitet brokerimi n Shqipri apo prmes ksaj t fundit n vendet e huaja. Blerta 23 vjeç, prej janarit t ktij viti ka çelur nj biznes si person fizik me aktivitet prpunimin e t dhnave kompjuterike, ndonse kjo nuk kishte qen kurr m par n planet e saj. Pagat pr pozicionet e puns n kt fush veprimtarie jan t knaqshme dhe qindra t rinj jan t punsuar n kto kompani q operojn se qendra telefonike. Dshmit e marra nga Qendra tregojn se kompanit shqiptare rekrutojn deri n 100 vet pr t punuar n bursat online.

Forex swing trade alerts
Forex bureau functions
Thaimaan baht kurssi forex

Edukimi dhe trajnimi rreth Forex n momentin q depozitoni pran nj platform sht dhe duhet t jet falas. Zef Preçi, drejtor i Qendrs pr Krkime Ekonomike, sht i mendimit se detyrimi i punonjsve t hapin nj biznes dhe t punojn si kontraktor bhet kryesisht pr lehtsi fiskale dhe pr t shmangur dyshimet q mund t vijn nga institucionet tatimore n lidhje me numrin. Nj investigim i Qendrs pr Gazetari Cilsore tregon se Blerta sht vetm nj nga mijra t rinj q sot po jetojn n Shqipri ndrrn e fitimeve t mdha, n nj pun ku krkohet vetm nj gjuh e huaj dhe aftsia pr t qen binds. AMF i tha Qendrs se institucioni ka t licencuara vetm tri kompani brokerimi q mund t zhvillojn aktivitet n Shqipri apo t veprojn si agjent i nj brokeri t licencuar jasht vendit. Si rrjedhoj, nj grup institucionesh, duke prfshir AMF-n, Krimin Ekonomik, Pastrimin e Paras dhe Tatimet, kan nisur hetimet, kontrollet dhe verifikimet n terren. M vjen keq, por kjo sht puna ime, thekson ajo. Sa m shum pará t qarkullojn klientt n kto platforma, aq m t larta jan shprblimet pr brokerat shqiptar. Nuk iu tregoj se jemi t palicencuar dhe çsht m e rndsishme, q ata do t humbin gjithçka. Burss i intereson q klientt t fitojn, t shmangin humbjet, t prmendin brokerin si shmbull suksesi, t tregtojn sa m gjat me t, dhe ta sugjerojn tk miqt e tyre m t mir. Kompania e ka selin n Sofje Ne thjesht bjm ndrmjetsime, procedurat e pagess i bjn ata atje Veprimet i kryejm me internet, nuk ka nevoj pr numr nipt-i ktu n Shqipri, theksoi. Premtimet jan t njjta: Pag minimale 450 deri n 500 euro, mesatarja 700 deri n 1000 euro dhe, nse ka dedikim dhe talent, ather prfitimet financiare nuk kan kufij. Fundja brokeri fiton nj fraksion t vogl nga volumi i transaksioneve, dhe sa m i madh t jet volumi aq m e suksesshme platforma.

kompani forex ne shqiperi